OUTLAST®
Pochodzenie

Przy produkcji pokrowca Outlast wykorzystano materiał wykonany w technologii Outlast®. Opracowano go pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury. Dziś obszary zastosowania materiałów Outlast® są kompleksowe i zwiększają komfort tysiącom ludzi przykładowo dzięki odzieży, butom, bieliźnie pościelowej i innym zastosowaniom.

Charakterystyka materacy, jak się nie pogubić?

Bogaty wybór rodzajów materacy może przyprawić o ból głowy, pierwszym kryterium wyboru jest wypełnienie (wkład) materaca, czyli to co znajduje się wewnątrz. Rodzaj wkładu materaca wpływa nie tylko na komfort snu, wypoczynek, ale również na nasze zdrowie. Wkład jest swoistym „podwoziem” materaca i to jego zadaniem jest zapewnić Twojemu kręgosłupowi odpowiednie ułożenie i podparcie.

Dobre samopoczucie

Każdy człowiek odczuwa wahania temperatury inaczej i w zależności od tego poci się względnie marznie szybciej lub wolniej. Jednakże „korytarz termiczny”, w którym się dobrze czujemy, jest względnie wąski.

Jeśli temperatura ciała wynoszącą 37°C odbiega tylko o 2°C w górę lub w dół, mamy wysoką temperaturę lub cierpimy na wskutek groźnej hipotermii (wychłodzenie organizmu)

W takich przypadkach pomagają produkty Outlast®. Tłumią one wahania temperatury i wpływają w istotny sposób na zakres dobrego samopoczucia. Mikroklimat jest zrównoważony, mniej potu i mniej uczucia chłodu. Nie jest za gorąco i nie jest za zimno, lecz dokładnie jak trzeba.

Funkcja

1. Mikrokapsułki Outlast® wchłaniają nadmiar ciepła.
2. Zmagazynowane ciepło w razie potrzeby oddawane jest organizmowi.
3. Wynikiem tego jest zrównoważony mikroklimat.

Działanie

Sposób oddziaływania materiałów Outlast® można obrazowo pokazać na podstawie barwnych zdjęć termowizyjnych. Zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki wszystkie ciała (ludzie, rośliny, przedmioty) emitują energię w postaci promieniowania cieplnego. Im wyższa jest temperatura obiektu, tym intensywniej emitowane jest przez nie promieniowanie podczerwone.

Przeprowadzono test z użyciem pary rękawiczek. Przy tym jedna rękawiczka była z materiałem Outlast® a druga bez. Dłoń została położona na pięć minut na blok lodu.

Test udowodnił: Produkty Outlast® potrafią znacznie zredukować wahania temperatury. Jeśli chodzi o materiały regulujące temperaturę, to Outlast® jest ich wyznacznikiem na całym świecie.

Materiały Outlast® podlegają stałej kontroli jakości i są testowane na bieżąco w komorach klimatycznych zarówno za pomocą znormalizowanych metod testowania jak i w międzynarodowych instytutach. Przeprowadzone studia wykazały, że produkty Outlast® mogą znacznie zredukować wydzielanie potu, w przypadku odzieży do 33%, butów prawie o połowę. W bieliźnie pościelowej osoby testowane pociły się o 67% mniej. Outlast® nadaje produktom wysoką wartość i są one wysoce cenione przez licznych klientów.

Dłoń o normalnej temperaturze przed testem
Schłodzona dłoń, rękawiczka bez Outlast®
Zrównoważona temperatura, rękawiczka z Outlast®
Facebook
Vox